„Dlouho dopředu jsme avizovali, že v tomto přestupním období brankář přijde. S Martinem Dúbravkou jsme vedli skvělé rozhovory, dali jsme si jasný termín, do kdy se obě strany musí rozhodnout. Když to dosáhlo našeho limitu, kdy jsme si řekli, že zřejmě bude pokračovat v Anglii, tak jsme reagovali, aby nám jiné varianty neprchly," popsal sportovní ředitel AC Sparta Praha Tomáš Rosický. „Hegyiho známe dlouho, viděli jsme ho i v tréninkovém procesu. Je to typologie brankáře, která se nám dlouhodobě líbí a věříme, že může být ve Spartě úspěšný."
„Důležité je, aby se naplnil plán, který máme s trenérem. S některými hráči mluvíme a není takový rozdíl, jestli je uděláme teď nebo za týden, protože to jsou reprezentanti svých zemí. V kádru nadále budou pohyby ať už dovnitř anebo i ven," doplnil Rosický.
„O spoustu našich hráčů je zájem a je pro mě těžké říct, kdo tu bude a kdo ne. Ale jsou tu hráči, kteří mají za sebou dobré hostování. Velmi dobrý pokrok ukázal například Martin Suchomel v Hradci. V novém systému, do kterého jsme přešli, by mohl mít svou roli. Michal Ševčík dal spoustu gólů v Boleslavi, o Adamu Karabcovi pak víme, že je velmi dobrý hráč. Tým, který odejde na soustředění, by měl být ten, se kterým chceme pracovat dál. Ale teď je ještě těžké odhadnout, jak to bude."
„O Karabce je zájem. S trenérem jsme ho měli vždy rádi, diskuze s ním budou pokračovat. Desítka se do našeho systému, který jsme začali hrát na jaře, hodí asi víc než do toho předešlého. Chceme se jen vyvarovat situace, že s ním bude trenér počítat a pak nám odejde před sezonou. První hrana bude odjezd na soustředění, do té doby ještě nějaký čas máme."
„Víme, na kom chceme stavět. Máme dobrou generaci kluků do 23 let. Vsázíme na to, že se budou zlepšovat a u nikoho z nich nechceme, aby odcházel."
Hlavní trenér Brian Priske pak informoval o zdravotním stavu zraněných hráčů: „Peter Vindahl měl dobré posezónní období, teď je v Itálii a zotavuje se. Viděl jsem, že už běhá. Posouvá se a doufáme, že někdy na přelomu července nebo srpna by mohl být připravený. Uchenna taky dělá pokroky, potrvá pár týdnů, než bude zpět. Penxa a Kofod Andersen jsou návratu ještě o něco dál. Všichni ostatní kluci jsou v plném tréninku."
„Hugo je silný v tom, jak je nohama na zemi, jak je trpělivý a jak poslouchá své okolí. Důležitý atribut je být schopný se adaptovat na to, co vám kariéra přináší. A to se Hugovi daří, pořád jde dál a dál," řekl Rosický.
„Rozhodně je důležité, aby pokračoval na té úrovni, co zatím předváděl. S míčem je neuvěřitelný, má skvělou mentalitu, je klidný a pokorný. Chceme dál pracovat na jeho rozvoji a pak může být ještě lepší. Na konci sezony hodně hrál, protože byl dobrý, silný a měl dostatečnou kvalitu. Očekávám ale, že ve středu hřiště bude velká konkurence. Záloha bude důležitým článkem pro útok i pro obranu," navázal Priske.
„O některé naše útočníky je zájem, případné posílení na této pozici se od toho bude odvíjet. Zálohu chceme s trenérem nechat co nejvíc pospolu, Andy i Santi potřebovali čas na adaptaci a čekáme, že se budou zlepšovat. Máme Huga, chtěli jsme pokračovat se Sivertem, který se nedostával přes Kaana na svou ideální pozici. Myslíme si, že tento post máme dobře pokrytý. Chybělo nám však více rychlosti po stranách, proto přišel Singhateh a zřejmě by měl dorazit ještě jeden hráč," uvedl Rosický.
„Birma za sebou nemá dobré hostování, moc toho v Getafe neodehrál. Budeme ještě všechno evaluovat s Brianem a uvidíme, kdo odjede na soustředění. Rrahamni a Kairinen patří mezi hráče, o které je zájem. Situace ve vyjednávání se mění každý den. Může to dopadnout, ale také vůbec nemusí. Do konce srpna je ještě dlouhá doba."
„Adam Ševínský je kluk s výbornou mentalitou a výborným charakterem. Lepší se, má za sebou dobrou sezonu a teď si myslíme, že půjde ještě nahoru."
„V minulé sezoně jsme za kapitána vybrali Šula po dlouhých rozhovorech s Panym. S Lukášem jsem ještě nemluvil, vrátí se v pondělí, ale je to rozhodně kapitán i pro příští sezonu. A okolo něj budou další hráči, což každý kapitán potřebuje. Půjde asi o jiné hráče než v minulé sezoně. Sadílek je pryč, Panák je v B-týmu. Musí se ukázat jiní hráči jako Adam Ševínský nebo Patrik Vydra. Od nich to teď budeme v tomto směru očekávat. Každý kapitán okolo sebe potřebuje dobré parťáky a Šulo není výjimka."
„Nemyslím, že by nám v minulé sezoně chyběla motivace. Ve Spartě nikomu motivace vyhrávat nechybí, to není problém. Součástí problému byly taktické věci, v některých zápasech jsme neměli dobrou energii. Vliv měla i zranění, ale měli jsme pořád dost silný tým, abychom bojovali. Ale bylo to opravdu extrémní, s tolika absencemi jako jsme měli třeba proti Plzni v nadstavbě. Chceme se z minulé sezony něco naučit a být silnější. Naší prací je posunout tým na tu úroveň, která je potřeba, abychom byli úspěšní," prohlásil Priske.
„Jako trenér pořád uvažujete o různých systémech a rotacích, ale změna systému na čtyři vzadu nám během sezony pomohla, začlenili jsme jiné hráče a se třemi středními záložníky jsme byli dynamičtější. Tenhle systém si zachováme. V některých zápasech jsme ale nebyli schopní produkovat dost šancí a gólů, to bylo kvůli změně systému. Hodně jsme drželi míč, o deset procent víc než v minulých sezonách, ale to nebyl záměr, záměr byl mít víc šancí. Teď je na mě a týmu, abychom tohle změnili. Od nových posil očekávám v následujících měsících velké věci, zatím do týmu dobře zapadají."
„Určitě něco chceme změnit, ale budou to spíš detaily, které chceme zlepšit. Musíme se podívat na naši ofenzivní hru, tam potřebujeme být nebezpečnější a vytěžit víc z naší dominance na míči. Proti Hradci v posledním zápase jsme dali dva góly, ale drželi jsme míč 70 procent hry a na to jsme si šancí vytvořili málo, měli jsme nízké xG. To je asi náš hlavní problém. Z pohledu obrany to byla dobrá sezona, čtrnáct čistých kont je dobrá bilance i vzhledem ke změně systému. Během sezony jsme odvedli spoustu dobré práce, ale s dvěma sezonami bez titulu nejsme spokojení, neodpovídá to Spartě. Takže máme co měnit. My i fanoušci musíme každý den dělat všechno proto, abychom získali titul. Nestačí očekávat, že ho vyhrajeme, nestačí to týmu ani fanouškům. Musíme pro to všichni dělat maximum pokaždé, když jdeme na hřiště. Musí to na nás všech být znát," uzavřel Priske.











