NewsMuži A

Jakub Surovčík podepsal novou smlouvu

Slovenský brankář spojil budoucnost se Spartou

Sdílet

Třiadvacetiletý slovenský brankář Jakub Surovčík na jaře zastoupil zraněného Petera Vindahla a mnoha kvalitními výkony podržel Spartu. Teď s naším klubem spojil svou další budoucnost, na startu přípravy totiž podepsal na Letné nový dlouholetý kontrakt. Ať se ti ve Spartě daří, Suro!
„Jsem rád, že ve mě Sparta vložila důvěru a můžu tady pokračovat. Každý zápas si tady velice užívám a věřím, že mě jich ještě hodně čeká. Těším se, co přinese budoucnost,“ prohlásil po podpisu smlouvy Jakub Surovčík.

Po svém příchodu do Sparty v roce 2023 chytal Surovčík především za náš B-tým. Do branky áčka se postavil v minulé sezoně v MOL Cupu a svými výkony nás dostal až do finále. V právě uplynulé sezoně si za Spartu poprvé zahrál i v nejvyšší ligové soutěži, když v únoru po zranění Petera Vindahla nastoupil do utkání proti Hradci.
V brance pak už díky svým spolehlivým výkonům zůstal až do konce sezony. V paměti všech fanoušků určitě ještě dlouho zůstanou jeho výkony v zápasech v Plzni nebo na hřišti Alkmaaru. Na začátku května prožil v derby v Edenu napadení od příznivců domácího týmu, ale navzdory tomuto traumatizujícímu zážitku už za pár dní opět nastoupil v naší brance a patřil mezi opory.
I o tomto zážitku promluvil v obsáhlém rozhovoru pro Sparta TV po konci sezony.
V létě se pak poprvé dočkal pozvánky do seniorské reprezentace Slovenska a odchytal celé utkání proti Černé Hoře, které skončilo remízou 2:2.
Suro, děkujeme za práci, kterou jsi zatím ve Spartě odvedl a držíme palce do budoucna!

Další novinky